אבטחת אישים אחרי צבא ביטחון ירושלים לסטודנטים לפי אזור לפי גיל לפי תחום מגזר ציבורי מוסדות ממשלתיים עבודה באבטחה

משמר הכנסת: משרות ותפקידים במשמר הכנסת -אבטחה למקרים מיוחדים

הכנסת

מהו משמר הכנסת?

משמר הכנסת הוא יחידה ממלכתית ,ביטחונית, ייצוגית וטקסית, היחידה מופקדת על שמירת הביטחון
הסדר הציבורי בשטח חסינות הכנסת, על ייצוגה הטקסי של הכנסת וכן על מתן שירות הולם בתחומים שבסמכותה לנבחרי הציבור, לעובדי הכנסת ולבאי המשכן, תוך שמירה קפדנית על זכויות הפרט ועל אופייה הדמוקרטי של הכנסת.

משמר הכנסת: מהו? דרישות ואיך מתקבלים?

אני מניח שרובכם הגדול ראה את הסרטים : המטרה הבית הלבן/ וושינגטון על הכוונת….
אז נכון זה סרטים … ונכון זה סרטים אמריקאים מוגזמים , אבל אם נוכל לקחת כהקבלה למשמר הכנסת אירועים כאלו יכולים לקרות ועל מנת שהם ישארו רק בסרטים ולא יקרו במציאות משמר הכנסת חייב להיות ארוך לכל תרחיש אפשרי ולדעת איך למנוע / להגיב לאירועים מהסוג הזה בדרך הטובה ביותר .
על מנת שמשמר הכנסת יהיה ארוך לכל האירועים הביטחוניים השונים , יש צורך בחלוקת תפקידים כלומר משמר הכנסת מחולק לתפקידים שונים ומגוונים אשר נותנים מענה למקרים ביטחוניים חריגים אלו.

במערך האבטחה התפקידים למקרים מיוחדים:

צוות התערבות

תפקידם הוא למנוע של השתלטות כללית על הכנסת , חטיפת אישיים וכיוצא בזה…
צוות זה מאויש במאבטחים מהדרג הגבוה ביותר , בעלי המיומנויות הטובות ביותר על מנת למנוע את אירועים אלו .
המאבטחים בצוות ההתערבות עברו הכשרה המקנה להם את המיומנות המקצועית הנדרשת בתפקיד, שמשולבים בו עבודת צוות מתואמת, ערנות מתמדת ומתן שירות וסיוע לבאים בשערי הכנסת.

צוות ההתערבות נעזר באמצעים שונים, גלויים וסמויים, לביצוע משימות האבטחה, אך הבסיס העיקרי לעמידה במשימות הוא הגורם האנושי. הפעילות בצוות ההתערבות מחייבת יכולת אישית ומקצועית. יעדי צוות ההתערבות הם שמירת הביטחון והסדר הציבורי במשכן הכנסת ומתן שירות הולם לנבחרי הציבור, לעובדי הכנסת ולבאי המשכן, מתוך שמירה קפדנית על זכויות הפרט ועל אופייה הדמוקרטי של הכנסת.

עיקרי הבסיס שהכוח מושתת עליו הם גיבוש, מוטיבציה גבוהה, אסרטיביות ויכולת למלא משימות מתוך לימוד שיטתי והפקת לקחים מתמדת.

קציני רעלים וחומרים מסוכנים

צוות זה עוסק במניעת התנקשויות בדרך כלל כלפי אותם השרים/ חברי הכנסת באמצעות רעלים , חומרים מסוכנים וטרור בלתי קונבנציונלי.

 היערכות לאירועי חירום, לרבות רעידת אדמה ואירועי מלחמה;
היערכות היחידה לאירועי טרור בלתי קונבנציונלי;
היערכות למניעת הרעלת מים בשטחי הכנסת.
אחראי להצטיידות אנשי היחידה בכל הציוד הנדרש לאירועי חירום, לרבות ציוד מיגון אישי, ציוד יחידתי וכן ציוד נדרש לאוכלוסין ואשר באחריות משמר הכנסת.
מופקד על אזורי מיגון, לרבות המקלטים והמרחבים המוגנים; נדרש לוודא, באמצעות קצין הבטיחות, כי המקלטים/המרחבים המוגנים מוכנים לקליטת אנשים, ללא מפגעים בטיחותיים.
כמו כן, נמצא בקשר עם גורמי הסיוע השונים, כגון המשרד להגנת הסביבה, מ"י, צה"ל, משרד הביטחון ועוד.

הכלבנים

תפקידם למנוע ולהגיב לפצצות/ חפצים חשודים ולנטרל אותם.

עורכים סריקות ובדיקות מדי יום לגילוי חומרי נפץ ואמצעי לחימה שעשויים להימצא בשטח חסינות הכנסת.

מרכז דיווח מבצעי

מרד"מ (מרכז דווח מבצעי) פועל 24 שעות ביממה והוא מושתת על אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ביותר. המערך הטכנולוגי מעניק קשת ביטחון רחבה, המאפשרת שליטה בכל המתרחש בשטח חסינות הכנסת באמצעים גלויים ובאמצעים סמויים. את המרד"מ מאיישים אנשים שהוכשרו לכך והתמקצעו בתחומי האבטחה האלקטרונית והבקרה האלקטרונית; הגורם האנושי והטכנולוגי חוברים יחד ויוצרים מערך אבטחה אמין ויעיל.


    מעוניינים בעבודה באבטחה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם