אבטחת אישים אחרי צבא ביטחון ירושלים למבוגרים לסטודנטים לפי אזור לפי גיל לפי תחום מגזר ציבורי מוסדות ממשלתיים עבודה באבטחה

משמר הכנסת: משרות ותפקידים במשמר הכנסת -אבטחה ביום יום

הכנסת

מהו משמר הכנסת?

משמר הכנסת הוא יחידה ממלכתית ,ביטחונית, ייצוגית וטקסית, היחידה מופקדת על שמירת הביטחון
הסדר הציבורי בשטח חסינות הכנסת, על ייצוגה הטקסי של הכנסת וכן על מתן שירות הולם בתחומים שבסמכותה לנבחרי הציבור, לעובדי הכנסת ולבאי המשכן, תוך שמירה קפדנית על זכויות הפרט ועל אופייה הדמוקרטי של הכנסת.

משמר הכנסת: מהו? דרישות ואיך מתקבלים?

במערך האבטחה התפקידים בשגרת היום יום:

היחידה לאבטחת חברי כנסת (כוח עוז):

הכוח המאבטח חברי כנסת שאינם שרים או סגני שרים. בכוח פועלים נבחרים ממאבטחי משמר הכנסת שעברו קורס לוחם וקורס אבטחת אישים וכשירותם המבצעית גבוהה.

כדי לאפשר למאבטחי משמר הכנסת לשמש בתפקיד זה גם מחוץ לתחומי שטח החסינות, נחקק חוק אשר הקנה למאבטחים את הסמכות למלא את משימתם בכל תחומי מדינת ישראל.

הכוח עורך אימונים ייחודיים וייעודיים לאבטחת אישים ומקיים אימונים משותפים עם גורמי חוץ כגון הימ"מ והשב"כ.

הכוח גם משתתף במבצעי אבטחה גדולים ומורכבים כגון עצרות זיכרון שחברי הכנסת משתתפים בהן, ישיבות של ועדות הכנסת מחוץ לשטח החסינות, כינוסים מיוחדים ועוד.

מחלקת משכן הכנסת

מחלקת משכן הכנסת היא הגדולה במחלקות משמר הכנסת. מחלקה זו פועלת בכל ימות השבוע ותפקידיה העיקריים הם שמירת הסדר והביטחון במשכן הכנסת ומתן שירות הולם לנבחרי הציבור ולכל באי הבית.

תחום פעילות המחלקה רחב ונכללים בו בידוק בכניסות למשכן, אבטחת אירועים המתקיימים בו, ליווי אישים ואבטחה אזורית מגוונת בכל אגפי המשכן.
במחלקת משכן הכנסת פועלים שני צוותים: צוות אבטחה, שפועל בכניסות למשכן ובכמה מקומות נוספים ותפקידו העיקרי הוא בידוק במעברים ובכניסות; כוח התערבות(מפורט בכתבה של תפקידים מיוחדים), צוות גדול יותר הנושא ברוב מטלות המחלקה.

היחידה להגנה היקפית

ביחידה להגנה היקפית משמשים לוחמים יוצאי יחידות קרביות, רובם בוגרי קורס פיקודי בצה"ל. היחידה פועלת ‎365 ימים בשנה ו-24 שעות ביממה כדי להגן על חברי הכנסת, על עובדי הכנסת ועל כל הנמצאים בשטח חסינות הכנסת.
היחידה מפעילה סיורים ממונעים ורגליים בשטח חסינות הכנסת ומחוצה לו, ונעזרת בצוות מוקדנים מקצועי, שאנשיו הוכשרו לתפעל מערכות ואמצעים טכנולוגיים סמויים וגלויים, כדי לספק קשת ביטחון נרחבת בזמן אמת.

קצין בטיחות

עוסק בזיהוי, הערכה, מניעה ובקרה של גורמי סיכון בסביבת העבודה, היכולים לגרום, במקרה של כשל, לתאונה שתפגע בעובד או תגרום נזק לרכוש.
כמו כן, קצין הבטיחות אחראי לבטיחות בתרגילים/אימונים, לטיפול במפגעים ולבחינת סיכונים – סקרי סיכונים.

מחלקת ביקורים והיתרים

לכנסת, בית-המחוקקים של מדינת ישראל, מגיעים מדי יום ביומו מאות רבות של אנשים – מבקרים, מוזמנים ואורחים.

המחלקה קובעת את הקריטריונים למתן אישורי כניסה למשכן הכנסת ובכך מסננת את מרבית האיומים מבעוד מועד,
מסדירה את הליך הקבלה ואישור הכניסה לכנסת ואת מתן היתרי הכניסה הקבועים לבעלי תפקידים בכנסת.
בעצם כל התנועה במשכן הכנסת מכניסת נבחרי ציבור, מבקרים ואשרת כניסה לחדרים עובר דרכה.
ישנם תפקידים נוספים במשמר הכנסת אך תחום אחריותם מצומצם מעוד, אם תרצו לקרוא עליהם בנוסף, אתם מוזמנים להיכנס לאתר משמר הכנסת ולקרוא על התפקידים הנוספים :).


    מעוניינים בעבודה באבטחה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם