מוקדנים עבודה באבטחה

מוקדן: האם כדאי לעבוד כמוקדן ומה המשמעות של עבודת מוקדן?

מוקדן - טלפון
מוקדן - טלפון

מוקדן הוא זה שעונה לכל הטלפונים החשובים שמגיעים לחברות האבטחה בכל שעות היום. ישנם יתרונות וחסרונות בעבודה כמוקדן אך כמובן שהבחירה נתונה בידכם. אנו ממליצים על עבודת מוקדן מאחר ומדובר בשכר נאה ושעות עבודה שמתאימות לציפורי לילה ולאנשים שמעדיפים לעבוד במשרד על פני הסביבה בחוץ.

רוצים ללמוד עוד על עבודתו של מוקדן? המשיכו לקרוא:

מוקדן – עבודה מעניינת ומאתגרת

רובנו לא ממש יודעים היכן אנו רוצים לעבוד ואלו אופציות עומדות לרשותנו. רבים מחפשים לעבוד באבטחה מאחר ואין להם ברירה אחרת וזאת כי אין להם הכשרה מקצועית או אקדמית בשלב כה מוקדם של החיים. אז איך בוחרים בין עבודה כמוקדן לבין עבודה כמאבטח בשטח או עבודה בענפים אחרים כמו מלצרות או זבנות? אין תשובה חד משמעית לשאלה זו אך במאמר זה ניתן מידע נוסף אודות עבודתו של המוקדן כך שתוכלו לקבל תמונת מצב רחבה יותר בהתלבטות עם לעבוד בעבודה זו.

בשונה מעבודות אבטחה אחרות מוקדנים אינם צריכים לעבור קורס מעשי ביטחוני שאינו קל פיזית ונפשית אלא בעיקר לומדים בתפקיד את המקצוע מעובדים וותיקים יותר והמשמעות היא שניתן להתחיל לעבוד כמוקדן כבר מהיום הראשון וללא עכבות כלשהן. ולמרות זאת לא כל מוקד מתנהל בצורה דומה ויש מוקדים בהם בכל שעה נתונה יש כמה מוקדנים ואולי אף כמה עשרות ואחרים שבהם מספיק מוקדן אחד או שניים כדי למלא אחר התפקידים השונים של החברה.

מוקדן יושב במהלך כל המשמרת בסמוך למכשיר קשר ומכשיר סלולרי ועליו להיות בקשר רציף עם רכבי הסיור השונים ועם עמדות האבטחה. מוקד אבטחה אינו נסגר בלילה או בשבתות וצריך להיות פעיל 24/7 365 יום בשנה! כלומר, יש שפע של משמרות בהם מקבלים שכר גבוהה יותר בימי חג ושבתות ואלו שמעוניינים להרוויח יותר יסכימו להיות במוקד בימים שקטים אלו. ניתן לחלק את עבודות המוקדים לשני תחומים עיקריים:

  1. מוקד תקשורת ומידע
  2. מוקד בקרה ושמירה

המוקד הראשון משמש רוב הזמן כרשם וכמתווך בין מאבטחים לסיירים ובין המאבטחים והסיירים לקב"טים ולמנב"טים השונים. בחלק מחברות האבטחה על המאבטחים להעביר כרטיס. באחרים עליהם להתייצב מול מערכת זיהוי אוטומטית ובחלק משמעותי מהעמדות על המאבטחים להתקשר ולעדכן את המוקד על תחילת משמרת. המוקדנים רושמים כל פרט ופרט והם מהווים רשמים של נתונים שנאגרים ונשמרים לכל צרה שלא תהיה וכדי שניתן יהיה לדעת מי עבד בכל שעה נתונה.

המוקד השני הוא המוקד האקטיבי ביותר ונמצא לרוב בידי חברות שמירה פרטיות שעוסקות באבטחה בעזרת מערכות בקרה ופחות עם מאבטחים בפועל. בחברות אלו המוקדנים צופים במסכים רבים ורואים מגוון רחב של מצלמות שעוקבות אחר פעילות בסמיכות מקום לאתרים מאובטחים. ברגע שמזוהה איום כלשהו או פגיעה ברכוש על המוקדנים ליידע את הסיירים ולהזעיקם למקום. בין היתר מוקדנים אלו יקבלו גם את ההזעקות שיופעלו במהלך היום והלילה במגוון חנויות ובתי עסק וכל קריאה מסוג זה תיבדק על ידי מאבטחים בשטח ותדווח חזרה למוקד כדי שתוצאות הבדיקה ירשמו וישמרו.

כפי שניתן להבין מדובר בתפקיד בעל משמעות אדירה ועל המוקדנים להיחשף למידע ברמות סיווג שונות ולכן פעילות מוקד פעמים רבות תהיה במיקום בטוח ומאובטח וכל העובדים במוקדים יעברו בדיקת רקע בה יתברר שהכול בסדר וניתן לסמוך על המוקדן. בסך הכל מדובר בעבודה נעימה ומרתקת שמשאירה לכם זמנים פנויים בין קריאה לקריאה לקרוא עיתון ולעשות מטלות שונות אך כמובן שבכל מוקד ההתנהלות שונה וכמות העבודה אחרת לגמרי.


    מעוניינים בעבודה באבטחה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם