אחרי צבא ביטחון למבוגרים לפי גיל לפי תחום מגזר ציבורי מוסדות ממשלתיים עבודה באבטחה

מאבטח שגרירות: עבודה עם שליחות

מאבטח שגרירויות

כידוע ישראל היא לא אחת המדינות האהובות בעולם לצערנו הרב…
על מנת שנוכל לשמור על שגרירינו ונציגנו המסורים יש צורך רב באבטחה וביטחון במיוחד במקומות כמו השגרירויות העולמיות של ישראל שחלקן מצויות במדינות ערב ואף גם במדינות באירופה "הבטוחות" שכידוע בשנים האחרונות הולכות וגוברות הרוחות האנטישמיות והאלימות בהן. מאבטחי משרד החוץ נדרשים לתת מענה למגוון רחב של אירועים ותרחישים אפשריים ולכן הם נדרשים להכשרה נרחבת ואינטנסיבית יותר.

**שכר מאבטחי משרד החוץ נקבע בהתאם למדינה והתפקיד אותו הם מבצעים, אך דבר אחד בטוח הם מתוגמלים בצורה נאה מאד.**

אז, אילו תפקידים יש במסגרת העבודה?

קב"ט/בריח נציגות:  
תפקיד מבצעי ומאתגר בסביבת עבודה ייחודית בחו"ל. התפקיד מתאפיין בניהול צוות אבטחה בשגרירות ישראל ובאחריות כוללת לאבטחתם של המושאים המאובטחים במדינת השירות. התפקיד כרוך בסיום בהצלחה של קורס הכשרה אינטנסיבי המתקיים בארץ (קורס קב"טי נציגויות). קבלת המשרה מותנה בהתחייבות לתקופה של 4 שנים ובשליחות משפחתית לחו"ל. לקורס יתקבלו מועמדים בוגרי קורס אחיד ממלכתי של שב"כ שהכשרתם בתוקף.

מסלול אחיד:

*מסלול ייחודי המוצע ליוצאי יחידות קרביות או עובדי מערך האבטחה הממלכתי.
התפקיד משלב פיתוח אישי ומקצועי בתחום האבטחה לצד חווית השרות בחו"ל.
* במסגרת מסלול זה יבצע העובד קורס אבטחה ממלכתי ("אחיד"), לאחריו יוצב כמאבטח באחת מנציגויות ישראל בעולם לפרק זמן של שנתיים.
*במהלך תקופה זו תיבחן התאמתו של העובד לקידום לתפקיד קב"ט נציגות. עובד שיימצא מתאים יבצע קורס קב"טי נציגויות וייצא בסופו לשליחות משפחתית של 5 שנים נוספות.

מאבטח נציגויות:
תפקיד מבצעי וייחודי במסגרת צוותית איכותית, בשגרירויות ישראל בחו"ל.  התפקיד כרוך בביצוע קורס הכשרה אינטנסיבי ("קורס אחיד") ובהתחייבות לעבודה בחו"ל לתקופה של 18 חודשים. בתום תקופת ההתחייבות קיימת אפשרות להארכת החוזה ולהשתלבות בתפקידי אבטחה נוספים.

דרישות(על פי משרד החוץ):

*   לוחמים ביחידות השדה בצה"ל (רובאי 07 לפחות)
*    קצינים ובעלי רקע פיקודי – יתרון.
*    נכונות לשליחות בחו"ל ולהתחייבות לתקופה כאמור בתיאור התפקיד.
*    בריאות תקינה וכושר גופני גבוה.
*    שליטה טובה בשפה האנגלית, ידיעת שפות נוספות – יתרון.
*    רישיון נהיגה בתוקף.

האם זה בשבילי?

קודם כל חשוב להבין כי להיות מאבטח בשגרירות ישראל בחול זה עבודה מאוד מחייבת שדורשת ממך המון רצון ,התמדה ומחויבות למקצוע. אולי הדבר העיקרי ביותר הוא שזה סוג של מסע, הכוונה היא שזו שליחות לכל דבר , אם יש לך משפחה אתה ככל הנראה תצטרך לקחת אותה איתך לתקופה לא קצרה (בדרך כלל יותר מ3 שנים), דבר שיש לקחת בחשבון.
מצד אחד, יתרון, כי יש לך הזדמנות לגדל את משפחתך בחול (מחיר מחיה נמוך יותר לרוב , הילדים שלך ידעו אנגלית כשפת אם ברוב השגרירויות בעולם או אולי כל שפה בינלאומית אחרת..)
מצד שני, ישנו גם חסרון,עזיבת הארץ ומשפחתך המורחבת לזמן מה חשוב להבין שאתה מעין פותח דף חדש שם (דירה חדשה,בתי ספר חדשים לילדים/גנים, מקומות עבודה חדשים לאישה וכדומה).

אם עבודה בסביבה מאתגרת ומסקרנת המשתנה ללא הרף ושמירה על ביטחון נציגי המדינה ולאפשר להם את שגרת העבודה הדרושה על מנת לבצע את שליחותם מחוץ לגבולות ישראל, קורצים לך זה התפקיד בשבילך…


    מעוניינים בעבודה באבטחה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם