ביטחון דרום יישובים ירושלים לפי אזור לפי תחום צפון

אבטחת ישובים: איך לשמור על שגרת החיים ולפתור את בעיית הגנבות

אבטחת יישובים

אז אתם גרים ביישוב קהילתי קטן ואינטימי, או בשכונה אקסקלוסיבית ויוקרתית. אתם רוצים שהיישוב או השכונה ישמשו רק אתכם, שעבדתם קשה בשביל להגיע ולהיות חלק ממנה. איך תמנעו כניסת מבקרים בלתי רצויים? הדרך האפקטיבית ביותר היא באמצעות אבטחת ישובים, שתבטיח לכם פריסה של רשת מגן, מעטפת תומכת ומגוננת שתשמור עליכם בכל תחומי החיים.

למה צריך חברת אבטחה ביישובים?

ישובים קהילתיים רבים וכן שכונות, המבקשות להישאר תחומות וסגורות בפני כל מי שאינו חלק מהן, מבקשים לעצמם את השקט הנפשי והידיעה כי המתחם המדובר יהיה סגור ותחום באופן הרמטי ממש. כדי לעשות את זה, יש צרך בחברה העוסקת באבטחת ישובים, ויש לה את הניסיון, הידע והכלים לייצר מעטפת מיגון ואבטחה יציבה ואפקטיבית.
משמעות אבטחת ישובים היא בנייה של קונספט ייחודי שיאפשר לסגור את המתחם או את הישוב בכל דרכי הגישה שלו ולשלב מספר צוותים בתהליך, ביניהם צוות האבטחה, הסיור והמוקד המבצעי בתיאום מלא.

אבטחת ישובים מתבצעת על ידי הפעלה של ניידות סיור, של מחסומי כניסה ויציאה מהמתחם או הישוב וכן אבטחה של אירועים קהילתיים בתוך הישוב עצמו. באירועים אלו ממשיכה חברת האבטחה לספק שירותי שמירה, הן  שמירה על הכניסה לישוב, והן על המתרחש בו. כנסים, עצרות, טקסים ואירועי תרבות בישוב או בשכונה, מקבלים יחס מיוחד ומקצועי, הכולל שירותים החל מסדרנות וכלה בעבודת תיאום עם המשטרה ועם גורמים נוספים, כמו למשל מד"א או מכבי אש.

האבטחה מתבצעת לפי נהלים קבועים ומוסכמים גם על גורמי הביטחון השונים, במטרה לספק מעטפת מגן איכותית ומושלמת לישוב המאובטח ולהבטיח את הסדר וביטחון המשתתפים.

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה חדה בדרישה לאבטחת ישובים מקצועית ומיומנת. ישובים רבים בארץ חווים גלי פריצות, חדירות לשטחים חקלאיים וסובלים ממכת גניבות והשחתת רכוש. המענה שניתן ע"י משטרת ישראל הינו, בלשון המעטה, לוקה בחסר, והצורך בשירות אבטחה יעיל לשמירה על ביטחון התושבים – גדל.

אבטחת יישובים גם ביישובים בגבולות המדינה נחוצה על מנת להגן מתקיפות פיזיות ולא בהכרח שוד, במקרים אלו מרבית כוח האבטחה נוכח בכניסות היישוב, היישוב מוגדר ומתוחם היטב ומרושת במצלמות אבטחה שיתריעו במקרי חדירה.

ישנם תרחישים בישובים רבים שחוזרים על עצמם, שכן שיטות הפריצה והוונדליזם כבר מוכרות למי שחי את השטח, ומשכך מתבצעות הכנות מקדימות לתרחישים אלה וננקטים כל האמצעים לתפעול נכון של אירועים חריגים.

ממה מורכב מערך האבטחה ביישובים?

חלק א':

מוקד אבטחה מאויש –מוקד העובד 24/7 יקבל את קריאות האזעקה וישגר אותם לניידת הסיור המקומית,מהווה קישור בין יחידות האבטחה לאמצעי ההתרעה והאזעקות.

חלק ב':

ניידת סיור מקומית – ניידת סיור הנמצאת בגבולות היישוב תבטיח בשעת חירום מהירות תגובה וטיפול אפקטיבי באירועי פריצה. בכל מקרה של אזעקה יוזנק הסייר למקום האירוע וידווח על תוצאות האירוע. הוכח מעל לכל ספק שככל שנצליח להקטין את זמן הגעת הניידת למקום האירוע כך יקטנו נזקי הפריצה משמעותית.

חלק ג':

מערכת אזעקה מקושרת מוקד – מערכת אזעקה המחוברת למוקד היא מרכיב חשוב שיתריע במידת הצורך על פריצה באחד הבתים או בשער היישוב. בזמן אירוע תדווח מערכת האזעקה למוקד החירום, המוקד ישגר את הניידת המקומית למקום האירוע, הניידת תגיע בהקדם למקום האירוע ותטפל באירוע פריצה.

חלק ד'(קיים בחלק מהישובים):

מאבטחים בכניסות ליישוב- בחלק מהיישובים, שבהם יש צורך בכך הן מסיבות ביטחוניות והן עקב אירועי שוד חוזרים, קיים כוח אבטחה המסנן את כניסת המבקרים בעזרת אמצעים כמו מחסומים, בידוק ביטחוני ומצלמות.

אבטחה ביישובים נדרשת במשך כל השבוע, על פי ההלכה נקבע כי פיקוח נפש(אבטחת יישוב) מתיר חילול שבת. מופרט לעומק בכתבה הבאה: אבטחה בשבת: האם מותר לעבוד באבטחה בשבת?


    מעוניינים בעבודה באבטחה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם