אחרי צבא לפי גיל עבודה באבטחה

אבטחה מועדפת: האם לבחור משרת אבטחה לפי עבודה מועדפת?

אבטחה מועדפת
אבטחה מועדפת

אבטחה מועדפת מעניינת משוחררים טריים מצה"ל. ישנם מקרים רבים שכדאי לנסות למצוא אבטחה עבודה מועדפת אך יש מקרים שעדיף לוותר על מענק מועדפת בתמורה לשכר גבוהה יותר ולתנאי עבודה טובים יותר. אבל כדי לא לבלבל אתכם אנו נחלק מאמר זה לשלשה חלקים קלילים להבנה בה אנו נסביר על עבודה מועדפת ועל הקשר שלה לעולם האבטחה.

מבנה המאמר:

 1. מהו מענק מועדפת? – מהו עבודה מועדפת?
 2. מהו הסיבה שמקבלים מענק מועדפת מהמדינה?
 3. האם ניתן לשלב אותם יחד ולקבל: אבטחה מועדפת?

רבים שואלים אותנו האם אפשר לקבל עבודה מועדפת באבטחה? הם רוצים ליהנות מהמענק שמכונה "מענק מועדפת" לה זכאים כל מי שעבד במגוון עבודות מיד לאחר השירות הצבאי ובעצם כך נהנים משכר אפקטיבי גבוהה יותר. במידה ואתם לא רוצים ללמוד על הנושא אך רוצים לקבל עבודה מועדפת או עבודה משתלת לא פחות פשוט השאירו לנו פרטים כאן ונעזור לכם:

 

במידה ובחרתם להמשיך בקריאה, אנו נפרט את הנושא כדי שתבינו בדיוק במה מדובר:

1. מה זה עבודה מועדפת? / מה זה מענק מועדפת?

עבודה מועדפת זו הגדרה שמרכזת תחתיה מגוון רחב של משרות שמזכות את העובדים בהם במשך שישה חודשים למענק שנקרא מענק מועדפת. מענק זה עומד על 9,000 ש"ח ובחלוקה על פני 6 חודשי עבודה מוסיף לשכר החודשי 1,500 ש"ח. סכום לא מבוטל ורבים רוצים לקבל אותו במיוחד מאחר ואין צורך לעבוד עבורו והוא ניתן להם כמענק ללא שום צורך בפעולות מורכבות מידי. אך כאן יש להבהיר שיש מקומות עבודה שטוענות שהם מזכות בעבודה מועדפת אך בפועל אינם כאלה וגורמות למפח נפש גדול לחייל המשוחרר כאשר הוא מגלה זאת ולכן חשוב מאוד לדרוש אישור מבעל העסק שהוא אכן נחשב "עבודה מזכה"

2. למה מקבלים מענק מועדפת על עבודה מועדפת?

החיים בישראל אינם קלים ומעבר מיידי מלימודים בתיכון לשירות צבאי מונע מרבים את ההזדמנות לחוות את שוק העבודה. מצד שני בשירות הצבאי עובדים קשה מאוד אך לא מקבלים שכר ומסיבה זו המדינה מפסידה כסף שיכל להיגבות במסים ובממשלה מבינים שאם יתאפשר לדחוף את החייל המשוחרר במהירות לשוק העבודה בהחלט יתאפשר לנצל את המסים שהוא יתחיל לשלם עם עבודתו החדשה ולכן מעודדים את החייל לנצל את המענק ולהתחיל לעבוד באופן מיידי מבלי לדחות את העבודה לאחר טיסה לחו"ל או לימודים.

כמובן שהמדינה לא משלמת מענק מועדפת על כל חייל משוחרר ובכל עבודה מאחר ויש עבודות שבהם החייל רוצה לעבוד והמדינה לא מרגישה צורך בהשקעה נוספת. עבודה מועדפת חלה על עבודות מסוימות בלבד. עבודות בהם רבים כלל לא רוצים לעבוד והמדינה מצידה מנסה כן להניע עובדים לתחומים אלו כדי שהם יוכלו להמשיך להתקיים. כך לדוגמה:

 • עבודה מועדפת בחקלאות.
 • עבודה מועדפת במלונות.
 • עבודה מועדפת בבנייה.
 • עבודה מועדפת בתחנות דלק.
 • עבודה מועדפת בעבודה עם מוגבלים.
 • עבודה במפעלים ובתי מלאכה.
 • בקרוב: עבודה באבטחת תחבורה ציבורית תהיה מועדפת! (רק לשנה)
 • בקרוב: עבודה באבטחת מוסדות חינוך תהיה מועדפת! (רק לשנה)

כפי שאפשר לראות, אלו מקצועות ועבודות שאינם קלות ויש ביקוש נמוך מאוד לעבודה בהן ולכן המדינה מוכנה להכניס את היד לכיס ו כדי לקבל את המענק מועדפת פונים העובדים לאחר פרק הזמן האמור לביטוח לאומי עם האישורים הנדרשים ומקבלים את הסכום כולו לחשבון הבנק.

3. האם יש כזה דבר אבטחה מועדפת?

כן. בהחלט. אבל הדבר מתאפשר רק כאשר העבודה מתבצעת בהקשר ישיר לאחת מהקטגוריות שצוינו מעלה. כך לדוגמה, מאבטחים במלונות זכאים למענק מועדפת ולכן עבודות אבטחה במלונות נחשבות אבטחה מועדפת אך כמובן שיש לבדוק מראש שאכן יש להם את האישורים הנדרשים ושאתם לא עובדי חברת קבלן אלא מועסקים באופן ישיר כדי שתהיו זכאים למענק הנ"ל.

כאשר פונים אלינו בבקשה לאיתור אבטחה מועדפת אנו לרוב מסבירים למתעניין שביכולתנו לעזור לו למצוא עבודה כזו אך ייתכן מאוד שהוא יבחר לוותר על אפשרות זו לטובת עבודה משתלמת בהרבה. אבטחה תחבורה ציבורית לדוגמה משלמת 39! ש"ח לשעה במקומות רבים ועבודה באבטחה של מלונות תהיה בגובה 27 ש"ח בלבד לשעה. כך שגם במידה והוא מקבל את המענק ייתכן מאוד שעדיף לו למצוא עבודה שתשלם לו יותר בלי קומבינות וגם במידה ויישאר שנים במקום העבודה השכר רק יעלה וזאת מבלי להסתמך על ביטוח לאומי שאינו הארגון הנוח ביותר.

משרה מלאה כיום עומדת על 186 שעות:

 • שכר חודשי במלון יעמוד על 5,022 ש"ח לחודש. (6,522 בתוספת המענק הזמני)
 • שכר חודשי בתחבורה ציבורית יעמוד על 7,254 ש"ח לחודש. (קבוע עם אפשרות לשעות נוספות)

כפי שניתן להבין, ייתכן שבמקרים מסוימים זה משתלם אך במידה ושירתם בצבא כלוחמים ויש לכם תעודת לוחם הרי שעדיף לא להתפשר בעבור מענק עבודה מועדפת ולהשקיע מאמצים בבניית קריירה או לשלב עם הלימודים באחת מעבודות אבטחה לסטודנטים שמשלמים לא רע ומאפשרים לכם ללמוד בכיף.


מעוניינים בעבודה באבטחה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם