לסטודנטים לפי גיל מידע עבודה באבטחה

אבטחה לסטודנטים: מקומות עבודה באבטחה לסטודנטים ששווה לבדוק

סטודנטים ורוצים לעבוד באבטחה? עבודות אבטחה לסטודנטים מוצעות במגוון מודעות דרושים אבטחה בשלל אתרים אך איך בוחרים את המשרה בה באמת ניתן יהיה ללמוד ולהצליח בלימודים לתואר במקביל להכנסה מספקת. כיום האפשרויות לסטודנטים בתעסוקה נחלקים לשלשה נקודות חוזק עיקריות: 1. משרות סטודנטים במשרדי ממשלה. 2. עבודות מלצרות שמתאימות לסטודנטים בשעות הערב. 3. עבודה באבטחה במשמרות נוחות לסטודנטים. אנו כמובן נתייחס במאמר זה לעבודות אבטחה לסטודנטים בלבד:

עבודות אבטחה לסטודנטים נחלקים לשלושה קטגוריות עיקריות:

 1. עבודות אבטחה לסטודנטים "בכאילו".
 2. עבודות אבטחה לסטודנטים "רק בלילה".
 3. עבודות אבטחה לסטודנטים בפועל.

אנו נציג את מגוון המשרות שעומדות בפניכם וננסה להבהיר את הנושא כך שתוכלו לבחור במשרה שבאמת מיועדת לסטודנטים, משרה שתאפשר לכם להצליח בלימודים במקביל לעבודה באבטחה. במידה ואין לכם כוח לקרוא ואתם רוצים שנדאג לכם לעבודות מצוינות עבורכם השאירו פרטים בתחתית הכתבה הזאת.

אז נתחיל? יאללה!

ענף האבטחה בישראל נדרש ויידרש עוד שנים רבות אך העובדים בו אינם יציבים כך שכלל חברות האבטחה בישראל נמצאות במגמת גיוס תמידית. עובד ממוצע באבטחה נשאר בתפקידו מספר שנים בודדות ולאחר מכן בוחר להתקדם בחיים דבר שהופך את מלאכת הגיוס לסיזיפית וקשה עבור חברות האבטחה. ולכן, הם יבטיחו לכם משרות מצוינות שמתאימות לסטודנטים כדי לגרום לכם להתחייב אליהן אך בפועל במקרים רבים לא מדובר במשרה שמתאימה לסטודנטים וכניסה לעבודה לא מתאימה עם התחייבות של 8-10 חודשים יכולה להכביד משמעותית על סטודנט שרוצה להצליח ולכן בחרנו לעזור לכם להבין מה מתאים עבורכם.

1. עבודות אבטחה לסטודנטים "בכאילו".

מודעות דרושים אבטחה יכללו פעמים רבות הבטחות במגוון סימנים בולטים וזאת כדי למשוך את העיניים של מחפשי עבודה וייתכן והם יראו ככה **עבודה לסטודנטים**, מתאים לסטודנטים!, "משמרות לסטודנטים" ועוד שפע של הערות שיגרמו לכם להבין שמדובר בעבודה אותה אתם מחפשים. בפועל חשוב מאוד להסתכל באותיות הקטנות.. באותיות הקטנות יתווספו סעיפים שמגבילים אתכם ומחייבים אתכם לעבוד גם בתקופות מבחנים שקשות במיוחד עבור כולם.

כאשר מחייבים אתכם למספר מינימום של משמרות בשבוע כאשר חלקם נקבעות באופן שרירותי הדבר מקשה על היכולת שלכם לתכנן את השבוע וכך אתם בעצם מוצאים את עצמכם מתמרנים בין עבודה ולימודים. אך יש פתרון די פשוט לעניין זה, עליכם לבחון טוב טוב את מקום העבודה המתואר ולפי פרטי מקום העבודה ניתן לדעת שזה לא באמת משרת אבטחה לסטודנטים. איך יודעים? בודקים את הפרטים הבאים:

 • האם יש קבלת קהל?
 • האם יש צורך בבידוק של העוברים והשבים?
 • האם העבודה בתנועה כל הזמן?
 • האם מדובר בעבודה בשעות הלימודים?
 • האם יש גמישות בתקופות מבחנים?

כפי שניתן לראות, לפי תשובות על שאלות אלו ניתן להבין די מהר האם מדובר במשרה שמתאימה לסטודנטים או שמדובר במלכודת דבש כדי להחתים אתכם וליהנות מעובד רציני ואמין לתקופה של כמה שנים. מבינים? בואו נמשיך לקטגוריה השנייה.

 

2. עבודות אבטחה לסטודנטים "רק בלילה".

פעמים רבות שמודעות אבטחה דרושים יכללו את ההבטחות כמוצהר מעלה אך בהמשך התוכן הנושא יקבל הרחבה ויקבע שמדובר ב "רק בלילה" וזה כבר מצב יותר הוגן בו לא מסתירים מכם את העובדה שמדובר במשרה בעייתית במידה ואתם נדרשים לעשות משמרות יום אך בלילה הם בהחלט מאפשרים להוציא מחשב נייד או ספר וללמוד. יש סטודנטים רבים שנהנים מאוד במשרות אלו מאחר ויש שקט נפשי ללמוד ללא הפרעות כאשר הם עושים זאת מתוך ידיעה והסכמה של המתקן בו הם עובדים ושל החברה בה הם חתומים. יתרה מזאת ביכולתם להגיע להספקים מצוינים בלילות אם הם משתייכים לטיפוסי הלילה.

החיסרון בעבודות אבטחה בלילה הוא כמובן העייפות. לא כולם בנויים לעבודות לילה וסטודנטים רבים כלל לא מצליחים להתרכז בלילה כאשר העייפות מכריעה אותם לטובת סרט או ספר קריאה מעניין על פני לימודים שלא תמיד מעניינים במיוחד. יתרה מזאת, במקרים רבים במשרדי ממשלה ובמתקנים בהם מותר ללמוד בלילה לא ניתן לעבוד רק בלילות אלא יש לתת כמה משמרות יום וכמה משמרות לילה כך שסדר הימים בשבוע יכול להסתבך ממש ולהפוך לבעייתי מאוד עבור סטודנט שצריך להתרכז בלימודים ומתקשה להצליח כאשר הכל מבולגן.

כדי לוודא שמדובר בעבודה באבטחה בלילה לסטודנטים באמת עליכם לשאול את השאלות הבאות:

 • האם אפשר לעבוד במשמרת קבועה (צהריים או לילה)?
 • האם יש אפשרות לעשות את משמרות היום במקום בו ניתן ללמוד?
 • האם אפשר לעבוד בימי שבת ופחות בימי השבוע?
 • וכן כל שאלה אחרת שחשובה לכם..

 

3. עבודות אבטחה לסטודנטים בפועל.

אמנם אין הרבה משרות אבטחה לסטודנטים שבאמת מתאימים ללימודים אך בכל זאת יש יותר מכמה מקומות עבודה שבהם ניתן לעבוד ולהצליח כסטודנט בו זמנית. אך יש בעיה לא קטנה במקומות עבודה אלו, מאחר וסטודנטים מרגישים בהם בטוחים ונוח להם הם נשארים לעתים לתקופה של שלוש שנים ויותר עד לתום לימודי התואר כך שהתחלופה במקומות עבודה אלו נמוכה בהרבה מהאחרות. ומה מיוחד במקומות עבודה אלו? הרבה!

נתחיל בפשטות, הגעה לעבודה שבה יושבים במקום סטטי ונוח בו יש שקט ויציבות מאפשרת למאבטח / סטודנט להמשיך ללמוד בכל משמרת ומשמרת דבר שמאפשר לו לא רק להתפרנס אלא אף להצליח יותר מאילו לא היה עובד באבטחה כלל! כן, מאבטחים רבים אומרים שהם מוצאים את מקום העבודה כמקום בו נוח מאוד ללמוד מאחר והם מקבלים כסף על הזמן והם לא יכולים להמציא תירוצים או להתלונן. ברוב מקומות אלו לא ניתן לצפות בסרטים או בכל אמצעי מדיה אחר כך שאתם נדחפים ללמידה מועילה ומשתלמת וכולם יוצאים נשכרים מכך.

מקומות עבודה בהם ניתן ללמוד בכל המשמרות:

 • משרדי ממשלה שאין בהם קבלת קהל.
 • משרדי שרים ומאבטחי בניינים.
 • תחנות בריאות נפש ונותני שירות אחרים שבהם אין קהל רב.
 • עמדות שמירה על חניונים מאובטחים ומתקנים מסווגים.
 • מתקני פי גלילות וחלק מתחנות המשטרה.
 • מכללות ואוניברסיטאות ובתי ספר.

איך מזהים מקום עבודה שמתאים לסטודנטים? איך יודעים שבאמת מדובר במקום בו ניתן לצמוח כסטודנט? כמה דרכים פשוטות לבירור העניין:

 • שואלים כמה מבקרים יעברו מולכם בכל יום?
 • בודקים שמדובר במיקום מאובטח בדלתות שנפתחות רק מבפנים.
 • בוחנים את תמהיל המשמרות (לפעמים יש כאלו עם קבלת קהל ואחרות בלי..)
 • מוודאים שמדובר בעמדה מסודרת ולא בתנועה קבועה.

ככל שהעמדה יותר סטטית, ככל שעוברים פחות אנשים מידי יום דרך עמדת האבטחה, ככל שסומכים פחות על המאבטח ויותר על אמצעי בטיחות נוספים, כך הסבירות שההקפדה על רמת העירנות תהיה נמוכה יותר ואף יאפשרו לכם ללמוד בעבודה. במשרדי ממשלה ובמשרדי שרים לדוגמה אין כניסה ללא תיאום מראש ודלתות המוסד סגורים ונפתחים רק על בסיס רשימות ואימות פרטים כך שהמאבטח זוכה לשעות רבות של שקט כאשר אין מבקרים וגם אם מגיעים מעט מבקרים זה לא נוראי.

ולמרות זאת, ישנם מקרים לא מעטים שגם מקומות בהם עוברים רבים אל מול עמדת המאבטח ביכולתו ללמוד. במכללות ובאוניברסיטאות רבות מאפשרים למאבטחים ללמוד במשמרת במודע וללא אותיות קטנות. כך גם בבתי ספר יש שעות רבות בהם אין כניסה ויציאה של תלמידים והורים מאחר וכולם בשיעורים ובזמן זה ניתן ללמוד בשקט וליהנות מחוויית עבודה נוחה שמשלבת גם עניין רב בחלק מהזמן ובשאר הזמן שקט נפשי שנדרש ללמידה אפקטיבית.


מעוניינים בעבודה באבטחה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם